Loading...

ALT KONTROL DİKKAT

KATEGORİLER

Benzer Yazılar

Oto ekspertiz hizmetlerinde araç altı kontrolü, araç hakkında çok önemli bilgiler vermesi yönünden önemlidir. İlk bakışta araç altı kısımlar görünmediğinden dolayı, eğer detaylı araç altı muayenesi yaptırılmazsa ilerleyen dönemlerde araç sahipleri ciddi problemler ile karşı karşıya kalabilir. Araç altı kontrolü sırasında araçlarda yağ kaçağının olup olmadığı tespit edilir. Aracın alt bakım kusurları incelenir ve aracın alt kısımlardan herhangi bir şekilde darbe alıp almadığı değerlendirilir. Aracın şasisini de inceleme fırsatı veren araç altı kontrolleri aracın alt kısmında bulunan bütün aksamların detaylı incelenmesi açısından önem taşır.

Sıfır araçlardan ziyade daha çok 2.el araç piyasasında tercih edilen oto ekspertiz hizmetleri araçların güncel durumları hakkında oldukça önemli bilgiler vermektedir. Alım ve satım işlemi öncesinde yaptırılacak bir oto ekspertiz hizmeti ile aracın her türlü kusur ve problemlerinin açığa çıkartılması mümkündür.

Ekspertiz anlamında gerekli olacak her türlü hizmeti en kaliteli koşullar ile müşterilerine sunan merkezimiz, sizlere araç altı kontrolü hakkında oldukça detaylı sonuçlar sunar.

Araç Altı Kontrolü Nasıl Yapılır?

Ekspertiz alanında yeterli donanıma sahip profesyonel personellerimiz ile gerçekleştirdiğimiz şasi muayenesi aracın şasesine ait en güncel durumu gözler önüne koyar. Aracınız merkezimize getirildikten sonra gerekli olan güvenlik önlemleri alınır ve araç altı kontrolü işlemlerimiz başlar.

 

Oto ekspertiz merkezimizde özellikle 2.el araç alım ve satım aşamasında büyük önem taşıyan araç altı kontrolü nasıl yapılır?

 

  • Araç, kontrolün yapılacağı lift mekanizmasına yaklaştırılır ve aracın dört koldan yukarı kaldırılmasını sağlayan sisteme araç emniyetli bir şekilde bağlanır.
  • Aracın alt kısmının detaylı incelenmesini sağlayan sistem aracı güvenle yukarı kaldırır ve bu aşamada aracın alt kısmının en ince detaya kadar görünmesi mümkün olur.
  • Aracın altında bulunan şase, motor aksamı ve yürüyen aksamı uzmanlarımız tarafından detaylı bir şekilde incelenir. Araçta herhangi bir yağ veya su kaçağı olup olmadığı kontrol edilir. Gerekli görüldüğü yerde araç sahibi de yakın noktaya çağırılarak görülen hata ve arızalar gösterilir.