Loading...

FREN TEST NEDEN ÖNEMLİ?

KATEGORİLER

Benzer Yazılar

Araçlarda yer alan aksamların her birisi kendi içerisinde bir önem taşır. Ancak, hayati riskin en aza indirilmesi konusunda fren testinin önemi oldukça büyüktür. Teker sistemine direk bağlı olan fren sistemi aracın başarılı bir duruş performansı sergilemesini sağlar. Fren sisteminde meydana gelecek en ufak bir problem ise aracın durma performansını etkileyeceğinden trafik anında ciddi zararlar ile sonuçlanır.

Can güvenliğinin korunması açsından önem arz eden fren testi merkezimizde son teknoloji donanımlı cihazlar tarafından gerçekleştirilir. Ekspertiz uzmanlarımızın yaptığı değerlendirme sonuçları aracın fren sistemi hakkında en güncel durumu ortaya koyar. Araç alım satım işlemlerinin yanı sıra yıllık bazda belirli önemlerde yaptıracağınız fren testi ve muayenesi ile yollarda daha güvenli bir sürüş keyfine sahip olmanız mümkün olur.

Hem fren sistemi hem de araç için gerekli olacak her türlü oto ekspertiz hizmeti için merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Oto ekspertiz anlamında en titiz çalışmayı sürdüren Otonu Tanı Oto Ekspertiz. sizlere güvenebileceğiniz bir oto ekspertiz hizmeti sunar. Sizler de aracınıza ilişkin ihtiyacınız olacak her tür ekspertiz test hizmeti için bizi tercih ederek memnun olacağınız bir hizmet satın alabilirsiniz.Fren Testi Nasıl Yapılır?

Fren testleri diğer ekspertiz ve ölçüm hizmetlerinde olduğu gibi mutlaka güvenilir merkezlerde yaptırılması gereken bir hizmettir. Profesyonel oto ekspertiz hizmeti sunan merkezimizde fren testi nasıl yapılır?

 

  • Test öncesinde araç, testin yapılacağı alana alınır.
  • Fren testi için özel olarak hazırlanan rampaya aracın yerleştirilmesi sağlanır.
  • Fren sisteminin ölçülmesini sağlayan özel rampada araca bir ekspertiz uzmanı biner ve motorun çalıştırılması ile fren testi aşamalar halinde gerçekleştirilir.

 

Merkezimizde gerçekleştirilen fren testinde detaylı şekilde yapılan inceleme ve kontroller şu şekildedir;

 

  • Balataların muayenesi,
  • Disklerin güncel durum kontrolü,
  • Lastiklerin güncel durumu,
  • Frenlerin tutuş oranı,
  • El freni muayenesi,
  • Aracın sağa veya sola doğru sapma kontrolü.

 

Fren testi her aşamada dijital kontrol araçları ile gerçekleştirildiğinden sonuçları da geçeği yansıtır. Detayları ile gözden geçirilen fren sistemi testi sonuçları doküman şeklinde hazırlanarak araç sahiplerine teslim edilir.

 
.