Loading...

Neden Ekspertiz Yaptırmalıyım?

   Neden Oto Ekspertiz Yaptırmalıyım?

 

  • Almak istediğiniz araçta hatalar dışarıda onarılmış olabilir bundan dolayı araçta herhangi bir kaza kaydı bulunmayabilir. Bu nedenle alacağınız aracın oto ekspertiz işlemine dahil edilmesi ve ekspertiz raporunun detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

  • İkinci el araç alım satımında, araç kilometresini düşüren satıcılardan boyayı saklayan satıcılara kadar birçok kötü niyetle ticaret yapmaya çalışan insanla karşılaşabilirsiniz. Satın almayı düşündüğünüz aracın kilometre tespitini tam olarak yapmak şu anki teknolojiyle pek mümkün olmasa da geçmiş bakım ya da muayene kayıtları size aracın kilometresiyle ilgili fikir verebilmektedir. OTONU TANI Oto Ekspertiz’de, alanında uzman personeller ve son teknoloji cihazlarla yapılan ölçümler aracı daha detaylı inceleyerek size aracın kilometresiyle ilgili önemli tespitler yapabilir.

  • İkinci el otomobil sektöründe birçok problemle karşılaşabilirsiniz, burada önemli olan nokta kaliteli ve tarafsız oto ekspertiz hizmeti alabileceğiniz firmayı tespit etmektir. OTONU TANI, bu bağlamda ekspertiz sektöründe kaliteli, tarafsız ve güvenilir hizmetiyle her zaman müşterilerinin hizmetinde bulunmaktadır.

  • İkinci el otomobil sektörünün genişlediğini, Türkiye’de kullanılmış araç alırken sadece kaporta görünüşüne ve motora bakmanın yeterli olmadığını unutmamamız gerekmektedir.

  • İkinci el otomobil alıcıları genelde beğendikleri aracı sanayiye, tanıdığı bir ustaya ya da kendince bu işten anlayan bir dostuna göstermekle yetinebiliyor. Fakat bu şekilde araçta bulunan birçok ayrıntı ve sorun gözden kaçırılmaktadır. Sonradan ortaya çıkacak bir hasar müşterinin zarara uğramasına neden olacağı için bu tür adımlar atılmamalıdır. İkinci el otomobil alırken aracın komple teste sokulması gerektiğini ve aracın bölümlerinde yer alan yıpranma durumuna göre belirli bir fiyat aralığının tespit edilmesi gerekmektedir.

  • OTONU TANI olarak biz, araç alırken öncelikle tramer, pert ve kaza kaydı olup olmadığının kontrol edilmesini ve daha sonra teknik oto testinin gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz. Birçok araçta kaza ve hasar kaydı olmamasına rağmen araçların ağır hasara sahip olabileceğinin unutulmaması gerekmektedir.